Nikdy jsem nebyla zastáncem onlinu, naopak spíš odpůrcem. Pořád dokola jsem si pokládala otázku: „Jak může být to cvičení kvalitní, když si na člověka nemůžu sáhnout, slovně ho opravit nebo mu to přesně ukázat, co po něm vlastně chci?“ Ale mám pocit, že nás doba doběhla a v současný situaci se onlinu asi nikdo z nás nevyhneme…
Když jsem loni byla zavřená doma, přemýšlela jsem, co s časem, potom mě napadlo přeložit do češtiny anglicky namluvené video, které jsem na podzim stříhala a připravovala pro Udemy https://www.udemy.com/course/workout-gym-ball-with-physiotherapist/ . Protože jsem žila nějakou dobu v Kanadě a tam to vcelku frčelo, zkusila jsem po návratu využít svoji „schopnost domluvit se“ a vybičovat se k takovému počinu, jako je sestříhání videa. Nikdy bych nevěděla, že se ze mě za týden stane střihač, editor, překladatel, moderátor a kdoví co ještě a co víc, začne mě to bavit!
Nikdy bych nevěděla, že se ze mě za týden stane střihač, editor, překladatel, moderátor a kdoví co ještě a co víc, začne mě to bavit!
Loni v březnu jsem se nastěhovala ke svému výbornému kamarádovi, protože jsem v té době ještě neměla macbook, na kterém jsem do té doby stříhala videa. A ano, jsem apple ovce! Takže naše soužití vypadalo asi takhle: Kamarád ráno vstal, usedl k počítači, pracoval do večera, pak jsme se vystřídali, já nažhavila počítač večer a pracovala asi do 3 ráno. Takhle jsme pár dní fungovali a nakonec to oslavili drinkem z Baru.
A tohle z toho vzniklo: https://www.naucmese.cz/kurz/video-zamakej-si-a-zbav-se-bolesti .
Připravila jsem cvičení dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a rozhodně netvrdím, že to nahradí hodinu s fyzioterapeutem nebo fyzioterapeutkou. Ale u mě to funguje tak, že pokud ke mně člověk chodí a oblíbí si míče, který na hodině hojně používáme, protože cvičení na míči není jenom pro těhotný nebo lidi s nadváhou, ale dají se na tom dělat celkem složité kreace, moje cvičenky by mohly vyprávět, tak potom to spolu na další lekci konzultujeme a opravujeme.
V čem vidím výhody cvičení?
Můžeme cvičit odkudkoli, ať už jsme doma nebo na chalupě, prostě o svoji lekci nepřijdeme. A pokud máme k dispozici cvičení na víc dnů, jako jsem to pro své klienty připravila já, tak máme na týden vystaráno nebo si vybereme oblíbené cviky, které nám konkrétně sedí a baví nás…
V čem vidím nevýhody?
Ano, není to opravdový, prostě Vám tam může „ten někdo na opravení“ chybět nebo další cvičenci, se kterými jste se na lekcích dobře bavili. Za mě to není úplně ideální, a pokud s něčím začínáte, vždy bych se zašla poradit nejprve za fyzioterapeutem nebo fyzioterapeutkou, ať mě opraví a ukáže mi, jak to můžu cvičit konkrétně já se svým tělem, ať už se jedná o jógu, tai chi, kruhový trénink nebo míče, ale možná jsem až moc postižená svým povoláním…
Proč miluju míče a vytvořila jsem online projekt na míče?
Na míčích cvičím už od 20 let a přišla jsem k tomu, jako slepá k houslím. Při škole jsem pravovala v jednom fitku, kde jim odpadla cvičitelka na míče. Nejprve jsem z toho byla docela paf, studovala jsem si spoustu materiálů, jak na to a měla jsem předsudky, jako má možná spousta z Vás, že je to jakože k ničemu…
Jenže po pár letech, když jsme si cvičení osvojila a přišla na pár vychytávek, zjistila jsem, že to není zas taková sranda, pokud to děláte opravdu správně. Když jsem se pak vrátila zpátky do rodného města, začala jsem předcvičovat 2x v týdnu a bylo to moc fajn.
Po 12 letech cvičení jsme usoudila, že mám zkušeností dost a navíc zasáhl Vesmír a oslovil mě jeden známý s tím, že potřebují cvičitelku pro jeden projekt do Ameriky, jenže z projektu sešlo a videa zůstaly, proto jsem se do toho vrhla po svém a vzniklo z toho tohle:
Hlouběji můžete prozkoumat zde: https://www.naucmese.cz/kurz/video-zamakej-si-a-zbav-se-bolesti
Takže i přesto, že jsem zarputilá „offline fyzioterapeutka“ , pořád si myslím, že je lepší cvičit s fyzioterapeutem nebo fyzioterapeutkou, online, než vůbec…