Mužsky ideál fyzioterapeutky…

Kamarádky ne-fyzioterapeutky mi často závidí, kolik mi denně přijde zajímavých mužských exemplářů, že je vidím hned polonahý a navíc na ně můžu ještě sahat! Hlavně prej na ty krásný sportovce a kluky z posiloven!

„Markét, ty máš práci snů!“ Slyším často. Jasně, jenže já v těch extrémně vymakaných svalovcích bohužel nevidím modely se sexy bicepsy nebo vymakaným břichem, ale svalové dysbalance a tendence k výhřezům. Kdybych si takovýho kluka prohlížela v časopise v kavárně u kafíčka, tak hezký, ale u mě v ordinaci?!

Můj kamarád to někdy jen suše komentuje se slovy: „Bůh s tebou, Marky, pěkne se ochuzuješ…“

„Bůh s tebou, Marky, pěkně se ochuzuješ…“

Takže, abych vše uvedla na pravou míru…

Bohužel, je to tak! Už jsem se za ty léta svojí praxe smířila s tím, že občas je pro mě těžký přeskočit z role fyzioterapeutky do role ženy, která obdivuje všechna ta mužská těla kolem. Dokonce i v sauně nebo na plavečáku!

Většinou naše diskuse probíhají asi takhle: „A co tenhle?“ Ptá se kamarádka a já jen krčím rameny. „Já Ti nevím, ty odstátý lopatky nic moc…“ „A co tamten s těma vymakanýma zádama?“ „Rozhodně ne, ten bude mít brzo výhřez plotýnky. “ Odpovídám zamyšleně. „Bože a dívej na tu asymetrii!“ Vyhrknu po chvíli. „Hmmm, s tebou je to Marky těžký…“ komentuje to kamarádka.

Ano, to je! Ne každý chce poslouchat o tom, jak ty svaly v posilovně dřel vlastně úplně zbytečně, a že na obálku časopisu sice hezký a sexy, ale pro normální život vlastně úplně na nic.

Takže jaký je mužský ideál krásy podle ženy – fyzioterapeutky? Rozhodně souměrná postava, napřímené tělo, rovná páteř, žádné přetížené paravertebrály (ty namakaný válečky hned vedle páteře), svaly tak akorát, žádný six pack, ale souměrný váleček. A když ví o hlubokých svalech? Hmmmm, pak už je to úplný jednorožec!

Jestli takové muže osobně znám? Ano, znám, ale detaily si nechám pro sebe…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *