Fyzioterapeut v okolí: Požehnání nebo peklo?

Markéto, Vás bychom doma potřebovali! „Slyším často v ambulanci. Ano, mně by chtěl domů skoro každý, ale nalejme si čistého vína. Ne vždy je soužití s námi, fyzioterapeuty, procházka růžovou zahradou. A se mnou obzvlášť! Já si totiž práci nosím domů!

Fyzioterapeut v rodině

Mít v rodině fyzioterapeuta by si přál možná každý, stejně jako právníka, lékaře, zubaře atd. Ale není všechno zlato, co se třpytí. Od té doby, co jsem se stala fyzioterapeutkou, a i přesto, že už nezahlcuji své bližní praktickými dárky z oboru fyzioterapie, je to se mnou někdy určitě k nevydržení! Hlavně když mamce rozmlouvám kousek čokolády po obědě a nutím jí místo toho procházku.

Nebo tehdá když jsem si před zkouškou potřebovala vyzkoušet mobilizace Áóčka, tedy spojení mezi hlavou a páteří, a potřebovala jsem na to model, kterým se stala moje mladší sestra. Ségra ležela na zádech na posteli, já klečela u její hlavy a najednou se ozvalo lupnutí, já vytřeštěné oči, protože se mi to ještě nikdy před tím nepovedlo a ségra zděšený výraz ve tváři, jestli už je teda mrtvá nebo co se vlastně děje. Já jásala, že se mi to jako konečně povedlo, ségra nevěděla, jestli se má smát nebo brečet. Od té doby se ségra netváří moc nadšeně, když si potřebuju něco vyzkoušet.

Fyzioterapeutka jako partnerka

Žít s fyzioterapeutkou může být radost nebo taky peklo. Moji partneři by mohli vyprávět…

Na jednom jsem si chtěla zkoušet mobilizaci kostrče, jinému jsem zase na otázku: „Marky, prosím, pomačkáš mi krk?“ Většinou odpovídala: „Miláčku, já nejsem masérka, ale fyzioterapeutka. Uvolním ti maximálně triggerpointy, ale musíš prostě víc cvičit!“

Pravdou ale je, že i přesto, se mě všichni moji partneři všude zastávali a zastávají, bránili mě do morku kosti, když se naši nezasvěcení kamarádi ptali, co jako teda dělám, a jestli ty sportovce masíruju. „Joooo, to jsem si taky myslel, než jsme s ní začal chodit, ale počkej, počkej, Marký nemasíruje, Marký ty lidi léčí!“ Odpovídali v zápalu a přesvědčivě. „A náhodou, ta fyzioterapie není žádná sranda, občas z práce chodí pěkně orvaná.“ Dodávali na závěr.

Fyzioterapeutka jako kamarádka

Mít fyzioterapeutku nebo fyzioterapeuta za kamarádku nebo kamaráda může být pořádná výhra! Pokud si vymknete kotník v horách a máte s sebou fyzioterapeuta nebo fyzioterapeutku, tak je vyhráno, protože pak je velká šance, že z toho kopce taky slezete dolů! Mít známého fyzioterapeuta nebo fyzioterapeutku se může hodit i o víkendu, kdy si přeležíte krk nebo zablokujete žebro. Párkrát mi moji kamarádi volali dokonce i do Kanady. To jsem jim pak po telefonu detailně vysvětlovala, co jako mají dělat, aby si ulevili od bolesti.

Takže nevím, zda mít fyzioterapeuta nebo fyzioterapeutku v okolí je vždycky výhra, ale jedno vím jistě, život s námi je pěkně rozmanitý a rozhodně není s námi nuda!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *