Mnoho z nás to už zažilo. Palčivá, pulzující bolest hlavy, za spánkama, bolest za očima, tlačení v týlu nebo všechno dohromady. Tak co s tím?
Napít se skleničky vody
Tělo se skládá z více než 60 procent vody. I planeta, po který chodíme, se skládá z velkého množství vody. Vodu potřebujeme. Naštěstí žijeme v zemi, kde otočíme kohoutkem a čerstvá voda teče proudem. Ne všude to tak ale mají. Když u mě byl kamarád z Malajsie, ptal se mě, jestli se nebojím, že se otrávím, když piju vodu z vodvodu, a pak se usmál a řekl mi: „Markéta, you are lucky one!“ A měl pravdu! Jenže kolik ji během dne doopravdy vypijeme? Zkuste začít každý ráno s tím, že se napijete skleničky vody s citronem nebo si v práci dejte na stůl litr a půl magnezie a dejte si za úkol ji vypít během dne.
Hodně spěte
Víte kolik doopravdy naspíte za týden? Ne kolik si myslíte, že spíte, ale kolik naspíte doopravdy. Pokud spíte každý den míň než 6 hodin a aplikujete to takhle nějakou dobu, budete zanedlouho podráždění a může Vás z toho bolet i hlava. Kvalitní spánek je důležitý a tělo musí vědět, že je čas jít spát, takže zkuste aspoň půl hodiny před spaním nescrollovat na mobilu nebo neťukat do klávesnice…
Uvolněte si čelist
Přemýšleli jste někdy nad tím, kolikrát denně žvýkáte? Zatuhlá čelist může způsobit bolesti na spáncích. Zkuste si sáhnout na žvýkací svaly, jestli je náhodou nemáte zatuhnuté.
Protáhněte si krk
Některé svaly, které jsou na krku se upínají taky na hlavu, proto zkuste pár lehkých úklonů a předklonů, ale žádný spěch, hezky pomalu a plynule.
Povolte fascie na hlavě
I na hlavě máme svaly, které se někdy mohou „přilepit“ k hlavě a nehýbou se. Zatuhnuté, neposunlivé fascie mohou také způsobovat bolesti hlavy. Položte konečky prstů na hlavu a pohybujte s nima stejně tak jako kdybyste si umývali hlavu. Rozpohybujte fascie do všech směrů.